آخرین خبرها

مارک و لیبل

مارک و لیبل جزء مهمترین و اصلی ترین قسمت های بسته بندی محسوب شده و به عنوان شناسنامه برای معرفی کالا درنظر گرفته می شود. مارک و لیبل علاوه بر اینکه به محصولات تولیدکنندگان و سازندگان هویت می بخشد بلکه به منزله نشانی و آدرسی از صاحبان حرف و کسب و کار به حساب می آیند.

مارک و لیبلها در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که بر اساس نوع کاربردی که دارند از جنس و مواد متعددی تهیه می شوند و همین امر باعث تقسیم بندی آنها به انواع گونا گون  نظیر: فلزی، چرمی، پارچه ای، طرح فلز، سیلیکونی، برچسبی، کاغذی، پرچی و… می گردد.

مارک و لیبلها معمولا” به چهار روش برروی محصولات و کالاها نصب می گردند که شامل: چسبی، دوختی، حرارتی و پرچی می باشند. 

مارک ولیبل
مارک ولیبل

کاربرد

به طور کلی هر سازنده و شرکت تولیدی یا هر نوع کسب و کاری ( اعم از کوچک و بزرگ) که کالا، محصول یا چیزی را برای فروش عرضه می نماید به مارک و لیبل نیاز دارد. علاوه بر این مارک و لیبل دارای کاربردهای مهم دیگری می باشند که عبارتند از:

1- اولین و اصلی ترین کاربرد مارک و لیبلها مربوط به معرفی لوگو و برند تولید کنندگان و سازندگان محصولات از طریق آنها می باشد. 

2- کاربرد بعدی مارک و لیبلها  مربوط به شناساندن محصولات و کالاهای تولیدی به مشتریان است.

3- از موارد مهم استفاده از مارک ولیبل به منظور ارائه اطلاعات لازم در مورد محصول و کالا نظیر: نحوه استفاده، مواد تشکیل دهنده، ماندگاری و… می باشد.

4- از طریق مارک و لیبل فصای مناسب برای تبلیغات ماندگار شرکت تولیدی فراهم می شود به طوری که هرکسی با رویت لوگو ناخودآکاه شرکت شما به خاطرش می آید. 

اندازه

علاوه بر جنس و متریال مارک و لیبلها ، از جمله معیار اصلی برای طراحان و سازندگان مارک و لیبل ،  سایز یا اندازه آن می باشد و همیشه بر این نکته تاکید دارند  که سایز مارک نباید از یک اندازه ای که در عرف مطرح است کمتر باشد تا اطلاعات درج شده برروی آن به راحتی قابل خواندن و تشخیص باشد. در ضمن اگر ابعاد آن از یک حد معمول بزرگتر باشد، به عنوان مثال این مارک بزرگ اگر برروی لباس نصب شود از ظاهر خوبی برخوردار نخواهد بود.

اگر بخواهیم اندازه مارک و لیبل را با عدد و رقم بیان نماییم معمولا” اندازه مناسب برای طول و عرض آن بین یک سانتیمتر الی سه سانتیمتر می باشد.

علی ایحال ما می توانیم طبق نظر مشتری به هر اندازه ای که مابل باشد مارک و لیبل بسازیم.

 

02188843200

02188842300

09122488874