آخرین خبرها

مارک فلزی

مارک و لیبلفلزی یکی از انواع پرکاربرد ، مشتری پسند و زیبای مارک و لیبل می باشد.

معمولا” مارک‌های فلزی را از آلیاژهای برنج، استیل ، آلومینیوم و یا زاماک  و در اندازه ها ، کیفیت های مختلف و براساس سلیقه مشتری می‌سازند.

از مزایای مارک‌های فلزی می توان به مقاومت، استحکام و ماندگاری بالای آن در برابر عوامل طبیعی نظیر رطوبت، حرارت، گرد و غبار و … اشاره نمود. درضمن از مزایای دیگر مارک فلزی ، این است که این نوع مارک دارای تنوع رنگ متنوع می باشد.

نوع چاپی که برروی مارک فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرد اغلب به صورت حک می باشد. برای رویت بهتر لوگو و برند شرکت سازنده می‌توان از روش برشکاری دور کار بهره جست.

موارد کاربرد این قبیل مارک‌ها اغلب برای نصب برروی وسایل و ظروف فلزی آشپزخانه، یخچال، اجاق گاز، بخاری ( گازی، برقی و نفتی)، البسه، کیف و کفش، رایانه، کابینت، سرویس خواب، مبلمان، قفسه های اداری و … می‌باشند. 

مارک فلزی

ساخت

مراحل ساخت مارک و لیبل فلزی با توجه به سلیقه مشتری و نوع فلزی که برای تولید مارک فلزی انتخاب می نماید، به شرح زیر است:

ابتدا جنس و ابعاد مارک‌های فلزی توسط مشتری مشخص می شود.( جنس مارک فلزی معمولا” از آلیاژ برنج، استیل ، آلومینیوم ویا زاماک است) 

پس از انتخاب نوع فلز نوبت به نحوه حکاکی ویا چاپ نوشته و یا تصویر بر روی مارک فلزی می رسد.

1-برای ساخت مارک برنجی از روش اسیدکاری برای حکاکی نوشته روی آن استفاده می ‌شود.

2- برای ساخت مارک استیل از روش لیزری برای حکاکی نوشته روی آن استفاده می‌شود.

3-برای ساخت مارک‌فلزی  که ماده اصلی آن زاماک است با روش ریخته گری نوشته روی آن حکاکی می شود. این مارک فلزی دارای ظاهری برجسته می باشد.

4-برای ساخت مارک آلومینیومی نوشته برروی آن چاپ( به عنوان مثال با روش سابلیمیشن) می شود. از این نوع مارک‌فلزی برای تیراژ بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

توضیح اینکه آبکاری در مارک‌های فلزی به صورت طلایی(مات و براق) و نقره‌ای (مات و براق) انجام می‌شود.   

گروه تبلیغاتی مارک و لیبل متناسب با هر سلیقه‌ای مارک‌فلزی  زیبا برای شما طراحی کرده و خواهد ساخت.

قیمت

برآورد و تعیین قیمت مارک‌های فلزی متاثر از عوامل و پارامترهای متعددی است. تعدادی از این معیارها را می توان به شرح زیر برشمرد.

جنس فلز: جنس فلزی که برای ساخت مارک و لیبل فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرد نقش تعیین کننده‌ای در قیمت آن دارد. به عنوان مثال مارک برنجی گرانتر از مارک استیل است.

اندازه: ابعاد مارک‌های فلزی هرچقدر بزرگتر باشد قطعا” قیمت آن بیشتر است.

تعداد: تعداد درخواست برای مارک‌های فلزی هرچقدر زیادتر باشد قیمت تمام شده آن پایین می‌آید و در نتیجه قیمت هرعد آن کمتر خواهد شد.

مارک ریخته گری: اگر مارک‌فلزی  به روش ریخته گری تهیه شود  قطعا”دارای قیمت بالاتری است.

برشکاری: چنانچه مشتری بخواهد برند و لوگوی خودرا به صورت بهتری به نمایش بگذارد تکنیک برشکاری روش ممتازی است که دارای قیمت بالاتری می‌باشد.

کیفیت: یکی دیگر ازعوامل تاثیر گذار در قیمت مارک‌های فلزی کیفیت ساخت آن می باشد به طوری که هرچقدر جلوه، زیبایی و پرداخت کاری آن بهتر باشد قیمت آن بالاتر است.

قبل از سفارش ساخت مارک و لیبل فلزی با کارشناسان گروه مارک و لیبل به صورت رایگان مشاوره نمایید. این گروه آمادگی دارد سفارش و درخواست ساخت مارک‌فلزی  برای مشتریان گرامی را با کیفیت و قیمت مناسب در اسرع وقت انجام دهد.

سفارش

برای ساخت مارک‌های فلزی باید همانند سایر کالاهای تبلیغاتی متقاضیان نخستین مرحله در این مورد که ثبت سفارش مارک‌فلزی  می‌باشد را انجام دهند. در این مرحله مشتریان گرامی می توانند به صورت حضوری به دفتر گروه مارک و لیبل مراجعه نمایند. کارشناسان مجرب ما راهنماییهای لازم را به صورت رایگان ارائه خواهند داد و سپس بهترین پیشنهاد را دراختیار شما می گذارند. همچنین مشتریان گرامی می توانند تمام مراحل مذکور را به صورت  غیر حضوری و صرفا”از طریق تماس تلفنی با گروه مارک و لیبل انجام دهند.

ضمنا” گروه مارک و لیبل با در اختیار داشتن کادر مجرب و کارآزموده می تواند ابتدا تا انتهای طراحی کاررا به بهترین شکل ممکن برای شما انجام دهند.

اگر قصد تهیه مارک فلزی برای محصولات و تولیدات خود دارید می توانید هم اکنون با ما تماس بگیرید و ثبت سفارش خودرا انجام دهید.  

تاریخچه

برای آنکه بتوانیم به قدمت تولید و ساخت مارک های فلزی پی ببریم لازم است که ابتدا به تاریخچه هنر حکاکی نظری داشته باشیم. بشر هنر حکاکی را به عنوان یکی از کهن ترین هنرها و معاصر با انسان‌های اولیه می‌شناسد. ابتدا انسان‌ها برای متوجه کردن دیگران به درخواست و مطلب خود از حکاکی بر روی سنگ بهره می گرفتند. در سالهای بعد و متقارن با پیدایش فلزات مختلف، حکاکی وارد مرحله جدیدی شد و حکاکی برروی فلزات نیز به آن اضافه شد. امروزه نیز سازمان های تبلیغاتی با بهره گیری از تجربیات انسان های گذشته با حکاکی برروی فلزات مارک فلزی و سایر کالاهای تبلیغاتی فلزی را تولید می نمایند. در اصل بوسیله مارک فلزی کالاهای تولیدی را به متقاضیان می شناسند.

ویژگیهای مارک فلزی

به طورکلی برای طراحی  مارک و لیبل مناسب اعم از مارک فلزی، مارک چرمی و… باید  موارد و معیارهای زیر مورد توجه قرار گیرد:

1- ساده: از مهمترین خصوصیات یک مارک و لیبل فلزی سادگی آن است لذا طراحی آن باید طوری باشد که مخاطب و بیننده با اولین برخورد و رویت آن به موضوع کسب و کار تولید کننده پی ببرد.

2- انحصاری: یک مارک و لیبل فلزی باید یگانه و منحصر بفرد باشد بطوریکه قبلا” به نام واحد تجاری دیگری ثبت و ساخته نشده باشد.

3- سنخیت: طراحی مارک و لیبل فزی باید به گونه‌ای باشد که ارتباط مشخص و واضحی با موضوع کسب و کار تولید کننده داشته باشد.

4- تنوع رنگ: در طراحی مارک و لیبل فلزی باید دقت شود که قابلیت تغییر و تنوع رنگ را داشته باشد و چنانچه این تغییر صورت گرفت خدشه‌ای در مفهوم و موضوع  آن وارد نکند.

5-دوام: طراحی مارک و لیبل فلزی باید طوری باشد که بتواند در مدت زمان طولانی هماهنگ با موضوع کسب و کار تکامل پیدا کند و پایداری خودرا حفظ نماید.